Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: tomekttt » niedziela 19 paź 2003, 12:03

no własnie wtopiłem troche kasy i kupiłem napęd scsi który wydaje się być niekompatybilny

pomyslałem więc sobie, coby wgrywać sample z komputera, ale potrzebny chyba jakis adapter scsi, czy cuś

czy ktos moze doradzic

opcja #2 czy mozna jakos wgrywac sample z laptopa, przez jakąs magiczną przejsciówkę np. usb/scsi

z góry przepraszam za durne pytania, jestem informatyczną "nogą"

albo moze ktos dysponuje nieuzywanym napędem do emu ultra

nie chcę ryzykować, bo problem niekompatybilności zdaje się tutaj problemem "wysokiego ryzyka"
AJP

Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: tomekttt » niedziela 19 paź 2003, 18:45

albo inaczej...

czy warto kupić nagrywarkę SCSI (do komputera) i wyprowadzić połączenie przez kontroler SCSI

i pytanie za 100 punktów (od totalnego dyletanta)

czy jesli będę używał nagrywarki na zewnątrz, można ją jakoś zasilacz, jakimś zasilaczem
AJP

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: JacekH » niedziela 19 paź 2003, 19:29

Emu nie jest specjalnie wybredny i wiekszosc napedow SCSI bedzie pracowac. Czasem trzeba jedynie przelaczyc zworke od parzystosci... Wavelab bez najmniejszego problemu komunikuje sie z Emu Ultra i w obie strony przesyla sample. Mialem E5000 Ultra i tak wlasnie robilem przez prosciutka karte Adaptec 2940. Jesli chcesz miec naped na zewnatrz to kup do niego obudowe (na allegro powinienes znalezc za okolo 100-150zl) - zwroc tylko uwage na zlacza, a Emu jest DB-50. Szczerze mowiac nigdy nie szukalem, ale watpie aby byla przejsciowka SCSI/USB, bo to kompletnie rozne protokoly. Raczej PCMCIA-SCSI, choc tez dotad sie nie spotkalem, rozne cuda juz widzialem - wiec kto wie... Emu kiedys zapowiadalo software'owa wersje Emu Ultra i programik pozwalajacy na pelne zarzadzenie samplerem po USB... - czyli mialo bys rozszerzenie USB. Dawno nie sledzilem nowosci Emu... EOS Link komunikuje sie po SCSI i on jedynie zastepuje obsluge samplera wprost z panela na klawiature komputerowa, ale nim nie przeslesz nic do/z komputera.



Jacek

Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: tomekttt » niedziela 19 paź 2003, 20:32

...Emu nie jest specjalnie wybredny i wiekszosc napedow SCSI bedzie pracowac. Czasem trzeba jedynie przelaczyc zworke od parzystosci... Wavelab bez najmniejszego problemu komunikuje sie z Emu Ultra i w obie strony przesyla sample. Mialem E5000 Ultra i tak wlasnie robilem przez prosciutka karte Adaptec 2940. Jesli chcesz miec naped na zewnatrz to kup do niego obudowe (na allegro powinienes znalezc za okolo 100-150zl) - zwroc tylko uwage na zlacza, a Emu jest DB-50. Szczerze mowiac nigdy nie szukalem, ale watpie aby byla przejsciowka SCSI/USB, bo to kompletnie rozne protokoly. Raczej PCMCIA-SCSI, choc tez dotad sie nie spotkalem, rozne cuda juz widzialem - wiec kto wie... Emu kiedys zapowiadalo software'owa wersje Emu Ultra i programik pozwalajacy na pelne zarzadzenie samplerem po USB... - czyli mialo bys rozszerzenie USB. Dawno nie sledzilem nowosci Emu... EOS Link komunikuje sie po SCSI i on jedynie zastepuje obsluge samplera wprost z panela na klawiature komputerowa, ale nim nie przeslesz nic do/z komputera.



Jacek...

**********************

oto jaka jest sytuacja:

mam napęd Toshiba XM 4100A

sampler go nie widzi, chyba że ustawię SCSI ID na 2 , czyli wewn. dysk twardy, to wtedy widzi, ale wycina rzecz jasna dysk twardy, aleeee po włozeniu do napędu płyty AKAI, sampler i tak "mówi", że No discs

łod de fak?

p.s. zworka od parzystości, a co jest?
AJP

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: JacekH » niedziela 19 paź 2003, 20:43

oto jaka jest sytuacja:

mam napęd Toshiba XM 4100A

sampler go nie widzi, chyba że ustawię SCSI ID na 2 , czyli wewn. dysk twardy, to wtedy widzi, ale wycina rzecz jasna dysk twardy, aleeee po włozeniu do napędu płyty AKAI, sampler i tak "mówi", że No discs

łod de fak?

p.s. zworka od parzystości, a co jest?...

**********************

Przede wszystkim sprawdz, gdzie jest terminacja. Lancuch wewnetrzny i zewnetrzny - w samplerze jest termination, na dysku (zworka), w napedzie (zworka). Sampler ma chyba ID6 - oczywiscie rowniez do ustawienia. Na napedach jest zestaw zworek - zarowno na dyskach jak i na napedach. Mialem Toshibe i Yamahe i o ile pamietam w Toshibie zworka Parity musiala byc wylaczona, odwrotnie niz z Yamaha. Ustaw ID dysku na 1 (0 na floppa), naped na 2; w samplerze wlacz terminacje; na dysku nie - natomiast wlacz ja w napedzie - jesli masz obudowe i nie masz terminatora w postaci kostki zapinanej na gniazdo to zerknij na zworki w napedzie - na pewno jedna z nich bedzie od Termination. Jak podpinasz calosc do karty SCSI w kompie - uwzglednij, ze taka karta tez ma przydzielone ID i tez moze miec Termination na On w ustawieniach (czasem jest auto).



Jacek

Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: tomekttt » niedziela 19 paź 2003, 21:06

no zaczął go widzieć w końcu, ale mówi:"no discs in drive" o płytce AKAI

nie wiem, napęd pieprznięty....??
AJP

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: JacekH » niedziela 19 paź 2003, 23:40

...no zaczął go widzieć w końcu, ale mówi:"no discs in drive" o płytce AKAI

nie wiem, napęd pieprznięty....??...

**********************

jesli plyta jest ok to sprawdz jeszcze z ta parzystoscia.



Jacek

Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: tomekttt » poniedziałek 20 paź 2003, 16:27

......no zaczął go widzieć w końcu, ale mówi:"no discs in drive" o płytce AKAI

nie wiem, napęd pieprznięty....??...

**********************

jesli plyta jest ok to sprawdz jeszcze z ta parzystoscia.



Jacek...

**********************

ten cholerny napęd jest raczej walnięty

słuchaj, a takie cos:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16954108&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

jakies totalne dziwo,ale...

???

AJP

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: JacekH » poniedziałek 20 paź 2003, 18:48

Kiedys byla lista napedow wspolpracujacych z tymi samplerami. Korzystalem z Toshiby, Yamahy, Teaca i nigdy nie bylo problemow. Ciezko powiedziec, czy Emu poprawnie rozpozna ten naped... SCSI jest wybredne - wbrew prostym zasadom dzialania.



Jacek

Awatar użytkownika
tomekttt
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Napęd SCSI do E-mu e6400 Ultra

Post autor: tomekttt » poniedziałek 20 paź 2003, 19:28

...Kiedys byla lista napedow wspolpracujacych z tymi samplerami. Korzystalem z Toshiby, Yamahy, Teaca i nigdy nie bylo problemow. Ciezko powiedziec, czy Emu poprawnie rozpozna ten naped... SCSI jest wybredne - wbrew prostym zasadom dzialania.



Jacek...

**********************

mam inny pomysł

Toshiba, Teac np. z

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4506&order=t&view=gtext

i do tego obudowa z zasilaczem

co Ty nada rade?
AJP

ODPOWIEDZ