Roland RP 401R

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Roland RP 401R

Post autor: Akton » sobota 21 lis 2015, 11:37

Koledzy - pomóżcie Cry


Cały czas pracowałem na VSTi. Teraz kupiłem piano (jak w temacie). Dźwięk super, artykulacja rewelacyjna itd itd, zresztą koledzy software'owcy doskonale wiedzą, o czym mówię (piszę). Mój problem polega na podłączeniu tego cuda do komputera. Od razu zastrzegam, że googlowałem Smile


Sprawa wygląda tak: podłączyłem piano po USB, Cubase go widzi, nagrywam ścieżki MIDI bez problemu, ale mogę je odtworzyć WYŁĄCZNIE w Rolandzie. Nie mogę wykorzystać brzmień tego piana w DAW. Co mam zrobić? Kupiłem przewód audio, gdyż ktoś mi podpowiedział, że takie połączenie jest niezbędne, ale jak to pospinać? Roland ma audio in i audio out. Pamiętam, że mając (kiedyś) moduł brzmieniowy (a ten Roland jest przecież de facto również modułem) wychodziłem z niego wejściem in. Próbowałem różnych sposobów, gdyż nie chciałem od razu pisać, ale nie mam chyba innego wyjścia. Proszę o pomoc - dla Was są to sprawy oczywiste, dla mnie niestety nie.

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Roland RP 401R

Post autor: matiz » sobota 21 lis 2015, 16:54

...
Koledzy - pomóżcie Cry

Cały czas pracowałem na VSTi. Teraz kupiłem piano (jak w temacie). Dźwięk super, artykulacja rewelacyjna itd itd, zresztą koledzy software'owcy doskonale wiedzą, o czym mówię (piszę). Mój problem polega na podłączeniu tego cuda do komputera. Od razu zastrzegam, że googlowałem Smile

Sprawa wygląda tak: podłączyłem piano po USB, Cubase go widzi, nagrywam ścieżki MIDI bez problemu, ale mogę je odtworzyć WYŁĄCZNIE w Rolandzie. Nie mogę wykorzystać brzmień tego piana w DAW. Co mam zrobić? Kupiłem przewód audio, gdyż ktoś mi podpowiedział, że takie połączenie jest niezbędne, ale jak to pospinać? Roland ma audio in i audio out. Pamiętam, że mając (kiedyś) moduł brzmieniowy (a ten Roland jest przecież de facto również modułem) wychodziłem z niego wejściem in. Próbowałem różnych sposobów, gdyż nie chciałem od razu pisać, ale nie mam chyba innego wyjścia. Proszę o pomoc - dla Was są to sprawy oczywiste, dla mnie niestety nie....
 


Tak mniej więcej napisz, co rozumiesz jako "wykorzystanie brzmień piana w DAW"? Bo raczej "wychodzenie wejściem in" nie jest dobrym pomysłem


[addsig]

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Roland RP 401R

Post autor: Akton » środa 02 gru 2015, 12:22


Tak mniej więcej napisz, co rozumiesz jako "wykorzystanie brzmień piana w DAW"? Bo raczej "wychodzenie wejściem in" nie jest dobrym pomysłem




Dziękuję Matizowi za wskazówki. Udało mi się odpalić piano, ale ścieżka wave w Cubase jest cicha (?) oraz brzmi troszkę, a może nawet nie troszkę inaczej (?????). Karta - E-mu 1212, do której bezpośrednio wpiąłem piano. Czy potrzebuję jakiegoś Phantoma, czy raczej wiedzy? Laughing


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

ODPOWIEDZ