SOUNDCRAFT EFX8

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

SOUNDCRAFT EFX8

Post autor: marcinek2 » wtorek 09 lut 2016, 16:37

Witam.planuje zakup ww miksera ktory mialby sluzyc na festyny wesela itp czy mial ktos stycznosc z tym?czy warte jest uwagi?jak sprawuje sie procek efektow?z gory dzieki za opinie Marcin

Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: SOUNDCRAFT EFX8

Post autor: marcinek2 » środa 10 lut 2016, 14:14

...Witam.planuje zakup ww miksera ktory mialby sluzyc na festyny wesela itp czy mial ktos stycznosc z tym?czy warte jest uwagi?jak sprawuje sie procek efektow?z gory dzieki za opinie Marc


in...







nikt nie mial tego w łapkach????
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: SOUNDCRAFT EFX8

Post autor: DZ1 » sobota 13 lut 2016, 02:33

......Witam.planuje zakup ww miksera ktory mialby sluzyc na festyny wesela itp czy mial ktos stycznosc z tym?czy warte jest uwagi?jak sprawuje sie procek efektow?z gory dzieki za opinie Marc


in...







nikt nie mial tego w łapkach????...


Akurat tego modelu nie miałem w łapach ale mialem podobne i napewno bardziej warto zainteresowac sie nim niż np jakimś behringerem, a odnośnie efektów to.... YT boli, czy jak??
Dlaczego akurat tym mikserem zainteresowałeś sie? Jeśli masz okazje kupić go w dobrych pieniądzach to kupuj. Jeśli odpowiada ci to co ma na pokładzie to kupuj. To jest dobry sprzet.
Pozdrawiam.

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: SOUNDCRAFT EFX8

Post autor: marcinek2 » sobota 13 lut 2016, 10:10

Hej.dlatego się nom zainteresowałem bo jest poręczny wchodzi w racka i ma efekty z opcja edycji.mam w tej chwili Yamaha 02r wszystko mi w niej odpowiada oprócz wagi i gabarytów. Mam też beringera ale dźwięk zostawia dużo do życzenia a i efekty marne.tego efx8 mogę mieć prawie nieużywanego
za 700zł


Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: SOUNDCRAFT EFX8

Post autor: DZ1 » sobota 13 lut 2016, 13:32

...Hej.dlatego się nom zainteresowałem bo jest poręczny wchodzi w racka i ma efekty z opcja edycji.mam w tej chwili Yamaha 02r wszystko mi w niej odpowiada oprócz wagi i gabarytów. Mam też beringera ale dźwięk zostawia dużo do życzenia a i efekty marne.tego efx8 mogę mieć prawie nieużywanego
za 700zł


...
no to za połowe ceny - nieźle. Gdybym potrzebował takiego miksera to za 7 stów skusiłbym sie, soundcraft to jest firma, która nie wypuszcza badziewia - przynajmniej ja nigdy tego nie doswiadczyłem, (no chyba, że o czymś nie wiem to niech inni wypowiedzą sie). Tak jak pisałem nigdy nie miałem do czynienia akurat z tym modelem miksera ale na podstawie moich doświadczeń w ogole z tą firmą, moge polecic soundcrafta - to jest sprzet, który spełnia poprostu bez problemów swoją funkcje i tyle. Co do jakości efektów to musisz poszukać czegoś na YT bo lepiej jeśli sam posłuchasz czegokolwiek niż jeśli ktoś bedzie o tym gadał/pisał w nieskończoność. Jeśli w ogole zależy Ci na efektach dobrej jakości (też pytanie co ktoś rozumie pod pojęciem ''dobra jakość'') to jak dla mnie te wbudowane efekty w małe miksery szału nie robią - ale to zależy od oczekiwań, co sie komuś podoba, co kumuś wystarcza. Ja np lubie mieć powrót efektu wpięty w kolejne kanały miksera, żeby mieć możliwość equalizacji sygnału z tego efektu...w małym mikserze z efektem oczywiście jest to niemozliwe, wiec jeśli bardzo zależy ci na jakości efektów to moim zdaniem lepiej byłoby kupić jakis mikser bez efektu i do tego jakiegoś starszego używanego lexicona a takiego starszego lexa kupisz za jakieś 300pln i napewno bedzie miał o wiele wieksze mozliwości i lepsze brzmienie niż jakis wbudowany efekt....no ale to wszystko zależy od kasy jak zwylke ;)
Podsumowując: jeśli odpowiada Ci to co ma na pokładzie efx8 to za 7stów kupuj.
Pozdrawiam.

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: SOUNDCRAFT EFX8

Post autor: marcinek2 » sobota 13 lut 2016, 17:03

......Hej.dlatego się nom zainteresowałem bo jest poręczny wchodzi w racka i ma efekty z opcja edycji.mam w tej chwili Yamaha 02r wszystko mi w niej odpowiada oprócz wagi i gabarytów. Mam też beringera ale dźwięk zostawia dużo do życzenia a i efekty marne.tego efx8 mogę mieć prawie nieużywanego
za 700zł


...
no to za połowe ceny - nieźle. Gdybym potrzebował takiego miksera to za 7 stów skusiłbym sie, soundcraft to jest firma, która nie wypuszcza badziewia - przynajmniej ja nigdy tego nie doswiadczyłem, (no chyba, że o czymś nie wiem to niech inni wypowiedzą sie). Tak jak pisałem nigdy nie miałem do czynienia akurat z tym modelem miksera ale na podstawie moich doświadczeń w ogole z tą firmą, moge polecic soundcrafta - to jest sprzet, który spełnia poprostu bez problemów swoją funkcje i tyle. Co do jakości efektów to musisz poszukać czegoś na YT bo lepiej jeśli sam posłuchasz czegokolwiek niż jeśli ktoś bedzie o tym gadał/pisał w nieskończoność. Jeśli w ogole zależy Ci na efektach dobrej jakości (też pytanie co ktoś rozumie pod pojęciem ''dobra jakość'') to jak dla mnie te wbudowane efekty w małe miksery szału nie robią - ale to zależy od oczekiwań, co sie komuś podoba, co kumuś wystarcza. Ja np lubie mieć powrót efektu wpięty w kolejne kanały miksera, żeby mieć możliwość equalizacji sygnału z tego efektu...w małym mikserze z efektem oczywiście jest to niemozliwe, wiec jeśli bardzo zależy ci na jakości efektów to moim zdaniem lepiej byłoby kupić jakis mikser bez efektu i do tego jakiegoś starszego używanego lexicona a takiego starszego lexa kupisz za jakieś 300pln i napewno bedzie miał o wiele wieksze mozliwości i lepsze brzmienie niż jakis wbudowany efekt....no ale to wszystko zależy od kasy jak zwylke ;)
Podsumowując: jeśli odpowiada Ci to co ma na pokładzie efx8 to za 7stów kupuj.
Pozdrawiam. ...


Już zamówiony w poniedziałek kolega wysyła. Pozdrawiam
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

ODPOWIEDZ