Sterownik karty E-MU - murowana zwiecha na PC

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Damian2
Posty: 103
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Sterownik karty E-MU - murowana zwiecha na PC

Post autor: Damian2 » piątek 15 kwie 2016, 13:41

Witam, przetrząsnąłem to i inne fora w poszukiwaniu rozwiązania ale bez skutku. Może na dziś ktoś już ma więcej informacji. Na komputerze PC (płyta MSI B150 PC MATE z najnowszym UEFI/BIOSEM i sterownikami; CPU Intel i5-6400 wraz z grafiką zintegrowaną) pod Windowsem 7 Home 64bit po instalacji sterowników karty E-MU Tracker Pre (są tylko ver. BETA) komputer po ponownym uruchomieniu wiesza się już po kilku kliknięciach myszką. Po wyłączniu procesu E-MU z procesów wszystko gra. Dodam, że ten sam sterownik, na tym samym systemie ale na 5-letnim laptopie HP działał i nie było żadnych problemów. Czyli potrafi zadziałać na Win7 64bit. Pisali też o tym inni użtytkownicy. Gdzie tkwi problem? Czy zintegrowany Realtek może mieć z tym coś wspólnego? A może brak .NET Framework lub czegoś podobnego? Czy ma ktoś jakiś pomysł jak można z tego wybrnąć zachowując ten interfejs E-MU, bo do tej pory był wystarczający??? Pozdrawiam.

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Sterownik karty E-MU - murowana zwiecha na PC

Post autor: Blaviken » środa 20 kwie 2016, 00:05

Przyznam szczerze że raz widziałem coś takiego i działo się niemalże identycznie jak to opisujesz.
Problemem były porty USB 3.0. Jak karta była podłączona do takiego portu (niebieskie gniazdo) to objawy były identyczne. Po wetknięciu w port USB 2.0 problem znikał. Kłopot w tym że Twoja płyta może nie mieć innych portów tylko właśnie USB 3.0. Nie wiem co wtedy. Poza tym aby mieć pewność że z kartą jest wszystko OK podłącz ją do jakiegoś innego PC z USB 2.0 i zobacz czy wszystko jest OK. Może zakup jakiejś prostej karty z portami USB 2.0 na śledziu załatwi sprawę? Musisz sprawdzić...
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
Damian2
Posty: 103
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Re: Sterownik karty E-MU - murowana zwiecha na PC

Post autor: Damian2 » piątek 22 kwie 2016, 09:07

Karta jest ok, bo na latopie i to właśnie na 64-bit Windowsie 7 śmiga. Tam są porty USB 2.0. Może coś w tym jest... Na moim nowym PC też niby są porty USB 2.0 oraz USB 3.1.

Teraz coś dla tych, którzy też będą mieli podobny problem. Dostałem informacje od EMU, dystrybutorów i to nie tylko z Polski oraz 2 użytkowników tych kart. Wszyscy zgodnie mówią, że można kartę odłożyć w kąt albo się nią teraz tylko wspomagać (np mobilnie na jakimś laptopie). E-MU dla większości kart nie wspiera już Win7, a nowsze podzespoły PC jak się przekonałem powodują zgrzyty z tym sterownikiem Beta. Ja już nie chciałem bawić się w żadne Bety, więc wziąłem go za bety i wymieniłem na Steinberga UR22. Wygląda na razie na bardzo solidny, świetnie wykonany i dobrze brzmiący interfejs, skrojony pod Cubase, na którym pracuję. Cena też wcale nie przeraża. Pożyjemy, zobaczymy...

Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

Re: Sterownik karty E-MU - murowana zwiecha na PC

Post autor: hubertkot » piątek 22 kwie 2016, 14:39

...Karta jest ok, bo na latopie i to właśnie na 64-bit Windowsie 7 śmiga. Tam są porty USB 2.0. Może coś w tym jest... Na moim nowym PC też niby są porty USB 2.0 oraz USB 3.1.

Teraz coś dla tych, którzy też będą mieli podobny problem. Dostałem informacje od EMU, dystrybutorów i to nie tylko z Polski oraz 2 użytkowników tych kart. Wszyscy zgodnie mówią, że można kartę odłożyć w kąt albo się nią teraz tylko wspomagać (np mobilnie na jakimś laptopie). E-MU dla większości kart nie wspiera już Win7, a nowsze podzespoły PC jak się przekonałem powodują zgrzyty z tym sterownikiem Beta. Ja już nie chciałem bawić się w żadne Bety, więc wziąłem go za bety i wymieniłem na Steinberga UR22. Wygląda na razie na bardzo solidny, świetnie wykonany i dobrze brzmiący interfejs, skrojony pod Cubase, na którym pracuję. Cena też wcale nie przeraża. Pożyjemy, zobaczymy......



Mam tracker pre usb. Po zmnianie z XP na win7 też zawiecha była. Kartę schowałem do szafy....
ale ostatnio mnie tkneło i wyciągłem karte... i udało mi się ją podłączyć i o dziwo działa.

Co zrobiłem:
1. Upewniełem się że napewno zainstalowany sterownik to wersja BETA - łatwo się pomylić przy ściąganiu.
2. Zainstalowałem do win7 servis packa 1 - wcześniej tego nie miałem.
3. Karta wtykam tylko pod usb 2.

to wszystko - KARTA DZIAŁA !!!!

POZDR

ODPOWIEDZ