Klawiatura sterująca z padami - co polecacie?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
stoger85
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 00:00

Klawiatura sterująca z padami - co polecacie?

Post autor: stoger85 » piątek 22 kwie 2016, 17:10

Szukam klawiatury sterujacej, mam dosc specyficzne wymagania i nie wiem czy bede w stanie znalezc cos uszyte na mnie: 


Chetnych do pomocy prosze o opinie nt. dostepnych na rynku modeli klawiatur sterujacych i doradzenie zielonemu w temacie sprzetowym grajkowi. Naprawde jestem zielony.


Wymagania:


1. KLAWIATURA


61 klawiszy - klawiatura (najlepiej wazona, mloteczkowa, ewentualnie polwazowana dobrze wykonana - z tego co wiem, nie ma na rynku klawiatur sterujacych 61 wazonych imitujacych fortepianowe)


2. PADY


Min 8 szt. Chcialbym moc importowac konkretne sample i przypisac go do pada - ewentualnie cos z duza biblioteka gotowych sampli.  Z tego co wiem, to Akai sa "najlepsze" w tym temacie. (cokolwiek znaczy najlepsze)


3. FUNKCJA SEKWENCERA, LOOPERA 


Zalezy mi zeby moc importowac w czasie rzeczywistym dzwieki z np: wirtualnego instrumentu do klawiatury - nagrywac i dodawac kazda partie osobno (bas, perkusja, fortepian) i tworzyc zapetlona muzyke..


4. W miare dobra synchronizacja z Cubase (wersja 8)


5. MOZLIWOSC PODLACZENIA TABLETU/TELEFONU/AJFONA ITD..


Mialem na oku :


Nektar Impakt


Alesis VI 61


M-Audio Oxygen 61 IV

Novation Launchkey 61 MKII

Do czego bedzie mi to sluzylo:


- Podlaczam komputer lub tablet do klawiatury, podlaczam wirtulane instrumenty


- gram, jednoczesnie uzywajac padow, przypisujac im konkretne dzwieki


- nagrywam loopy i z poziomu kontrolera steruje filtrami itp.


CENA: do okolo 1200 zl


Przepraszam za opis, wyglada to jak bladzenie slepego ale sprawy hardware'owe to jeszcze dla mnie Narnia. 


Dzieki za wszelkie opinie.


P.S. Nie chce klawiatury 88 klawiszy, bo mam piano cyfrowe a to bedzie mi sluzylo tylko mobilnie, wiec dzieki za polecany sprzet 

jestem jaki nie jestem

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Klawiatura sterująca z padami - co polecacie?

Post autor: perfektsound » piątek 22 kwie 2016, 22:19

Pomijając sekwencer, masz jeszczę Arturię: https://www.arturia.com/keylab61/details


Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Klawiatura sterująca z padami - co polecacie?

Post autor: PWA » sobota 23 kwie 2016, 00:19

Nie ma klawiatury w tej cenie, która spełnia wszystkie Twoje wymagania. Dodam, że klawiatury wymienione przez ciebie spełniają tylko jedną funkcję z listy... mają pady.
O klawiszach ważonych w ogóle zapomnij przy 61. Takie klawiatury zaczynają się od ok. 2k.
Zastanów się nad zestawem Novation + Arturia BeatStep Pro... razem ok 2k PLN.

stoger85
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 00:00

Re: Klawiatura sterująca z padami - co polecacie?

Post autor: stoger85 » sobota 23 kwie 2016, 11:51

...Nie ma klawiatury w tej cenie, która spełnia wszystkie Twoje wymagania. Dodam, że klawiatury wymienione przez ciebie spełniają tylko jedną funkcję z listy... mają pady.
O klawiszach ważonych w ogóle zapomnij przy 61. Takie klawiatury zaczynają się od ok. 2k.
Zastanów się nad zestawem Novation + Arturia BeatStep Pro... razem ok 2k PLN....
 




Dzieki - wiem, ze taki zakup to nie koncert zyczen i nie mozna miec wszystkiego, dlatego zdecyduje sie na Novation Impulse.. Zastanawialem sie jeszcze nad Alesis VI49 ale musze pojsc do sklepu i organoleptycznie sprawdzic, ktory ma lepsze klawisze.

jestem jaki nie jestem

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Klawiatura sterująca z padami - co polecacie?

Post autor: PWA » sobota 23 kwie 2016, 16:30

Dzieki - wiem, ze taki zakup to nie koncert zyczen i nie mozna miec wszystkiego

Dlatego zastanów się nad Beatstep Pro, jako uzupełnienie klawiatury. To urządzenie ma 2 sekwencery instrumentalne, 1 drum sekwencer, looper lub może być wykorzystany jako zwyczajny kontroler z padami. Można nim sterować zarówno przez midi jak cv/gate. Moim zdaniem to świetne, bardzo wszechstronne urządzenie w naprawdę dobrej cenie... na Thomannie widziałem go poniżej 1k PLN.

ODPOWIEDZ