Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: DZ1 » sobota 30 kwie 2016, 08:51

Witam, chce podzielić sie z Wami moimi doznaniami z odsłuchu słuchawek AKG k240 i k271 mk2


Porównywałwm je z moimi wiekowymi k241 a szukałem słuchawek o nizszej impedancji bo 600ohm w k241 to jest za dużo, żeby w ''dzisiejszym sprzecie'' wszelkiej maści uświadczyć odpowiednią głośność. Myślałem, że k240 to bedzie to samo co moje k241 tylko bedą głośniejsze, no i sie k**wa mega bardzo pomyliłem! To są zupełnie inne słuchawki, ZUPEŁNIE inne brzmienie, maxymalnie pokrzywiona ch-ka czestotliwościowa, to jest jakis dramat! Ja nie mam pojecia jak można na tym pracować z dźwiekiem! Posłuchałem teź k271 czyli słuchawek zamknietych i dziwne jest też to, że k240 (półotwarte) mają wiecej basu a powinno byc przecież odwrotnie, to tak na marginesie... mam wrażnie, że AKG zeszło maksymalnie na psy, to nie to samo co kiedyś, mikrofony mają cienkie (seria perception) a słuchawki tak cienkie, że przypadkiem mozna trafić na lepsze brzmienie w pierwszym lepszym sklepie komputerowym gdzie mają słuchawki przeznaczone do gier komputerowych.


Jestem MEGA zszokowany i zaskoczony, spodziewałem sie czegoś innego po słuchawkach w granicach 500pln, myślałem, że to bedzie przynajmniej poprawnie brzmieć - juz pomijając gusta brzmieniowe - ale to jest poprostu TRAGEDIA, tego nie da sie słuchać!!! - tak, aż taka tragedia! One brzmią GORZEJ niż tanie k44!!!


No to wychodzi na to, że bede musiał bardziej skupić sie na odpowiednim wzmacniaczu słuchawkowym (może wreszcie skończe swoją konstrukcje DIY? :P ) do moich k241, niż na zmianie słuchawek...póki co, jesli chce posłuchać czegoś baaaaardzo glośno to korzystam z tanich akg k44, których używam od jakichś 15lat do wszystkiego, które MIAŻDŻĄ k240 i 271 pod każdym wzgledem.


Pozdrawiam Was i przestrzegam przed kupnem tego badziewia.


 


 


Awatar użytkownika
miauczynski
Posty: 2
Rejestracja: środa 25 maja 2016, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: miauczynski » środa 25 maja 2016, 10:39

 


Hej, szukałem w Internecie słuchawek, wybór prawie padł na AKG K240, ale trafiłem na ten wątek i teraz już sam nie wiem. Naprawdę są one tak fatalne? Nie warto na nie wydawać 400 zł? Czy to tylko Twoje odczucia, czy po prostu im się one nie udały?




Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: Paweł » środa 25 maja 2016, 13:09

Trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz tych k240, albo nie wiem co. One nie powinny aż tak odstawać. Owszem, starsze brzmiały wyraźnie lepiej, ale to nie dyskwalifikuje nowszych.

Awatar użytkownika
miauczynski
Posty: 2
Rejestracja: środa 25 maja 2016, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: miauczynski » środa 25 maja 2016, 16:30

Czyli warto te słuchawki kupić, czy nie warto? Korzystał ktoś jeszcze? Możecie się jeszcze wypowiedzieć, bo ten post mi trochę pomieszał w głowie Cry


Awatar użytkownika
Sawka
Posty: 36
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: Sawka » środa 25 maja 2016, 19:32

Idź po prostu do sklepu i obsłuchaj te słuchawki i już będziesz wiedział. Poleganie na opiniach może być mylące, bo może akurat @DZ1 trafił na jakiś uszkodzony egzemplarz?


Jak znasz angielski to zobacz wideorecenzję tych słuchawek na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=mC9sh4eCcfQ I jeszcze jako ciekawostkę dodam, że AKG K240 jest 19 w rankingu według ich popularności http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-rtv/sluchawka/ więc to raczej wysoko.


MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: MEGafon » niedziela 29 maja 2016, 23:34

@DZ1





AKG 240 Studio faktycznie maja nie wiele wspolnego z neutralnym brzmieniem. Mocny i przesadzony bas to pierwsza rzecz jaka rzuca sie w ucho. Gora tez ma swoj feler. Jesli chcesz cos naprawde neutralnego i chcial bys dac AKG jeszcze jedna szanse to wyprobuj 612 pro. To jest zupenie inna liga. Tylko uwaga: jesli myslisz, ze 712 pro to "to samo" co 612 pro tylko lepsze to sie grubo zdziwisz. One nie maja ze soba wiele wspolnego. 712 pro maja przewalony bas, denerwujaca gore i nienaturalmie szereokie stereo. A co w moim przypadku bylo gwozdziem do trumny to odwzorowanie glosow - wszystko za daleko i wygladzone jak twarz modelki po photoshopie. Oddalem i zostalem przy 612 pro.


Znam tez 240 studio, 240 df, 271 studio wiec mam porownane.


[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: MEGafon » niedziela 29 maja 2016, 23:39

...
I jeszcze jako ciekawostkę dodam, że AKG K240 jest 19 w rankingu według ich popularności http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-rtv/sluchawka/ więc to raczej wysoko....
 




Fiat 126p byl swojego czasu pewnie na pierwszym miejscu w rankingu popularnosci samochodow a mimo to daleko mu do dobrego samochodu. Takie rankingi mozna sobie zupelnie darowac. One tak naprawde nic nie znacza.


[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
Sawka
Posty: 36
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: Sawka » poniedziałek 30 maja 2016, 17:00

Znaczą, znaczą, ale fakt, że głównie dla producentów Laughing


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: DZ1 » środa 20 lip 2016, 20:50

...Trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz tych k240, albo nie wiem co. One nie powinny aż tak odstawać. Owszem, starsze
brzmiały wyraźnie lepiej, ale to nie dyskwalifikuje nowszych....

Paweł, one aż tak odstają i to zdecydowanie je dyskwalifikuje; te nowsze (k240 i k271 mk2) moim zdaniem (no chyba, że ktoś
akceptuje róznice rzędu conajmniej kilkunastu i wiecej dB w przetwarzaniu roznych f), do k241 nie mają startu...tego ''czegoś''
nie da sie słuchać a co dopiero pracować na tym z dźwiekiem, poprostu masakra.... porównywałem je w sklepie (zresztą
b.dobrze wyposażonym) KEYMUSIC w Sint Niklaas w Belgii wiec tam raczej podróbek nie mają.
Dlatego jeszcze raz z cała stanowczością ODRADZAM każdemu kupno tego badziewia.

Dzieki za rade Megafon, gdy tylko bede miał okazje to przesłucham 612pro, nie przekreślam całkowicie AKG bo do tej pory
bardzo podobały mi sie produkty tej firmy, ale co do tych k240 i k271 mk2 to.... nosz kur.... :P
pozdr,

Redgena
Posty: 1
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 00:00

Re: Słuchawki - AKG K240 czy K271?

Post autor: Redgena » środa 22 mar 2017, 08:32

Nie lepiej coś zupełnie tańszego? E-blue CObra HSII. Dobrze leży na uszach, bez zbędnego dyskomfortu, Dbrze słyszalne ciche dźwięki, nadmierny bas nie występuje. Trudno mi ocenić czy dobrze wygłuszają dźwięki z zewnątrz bo nie mam za bardzo porównania z dużo droższymi słuchawkami. Do sprawdzenia:
https://gamera.pl/kategoria-produktu/zestawy-sluchawkowe/

ODPOWIEDZ