Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
dalib
Posty: 12
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 00:00

Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: dalib » środa 11 maja 2016, 15:24

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,


Poszukuje informacji (a wiem że to idealne ku temu miejsce) o zakupie profesjonalnego interfejsu audio do domowego studia (akustycznie zaadaptowane) do którego będę mógł podpiąć sprzęt którym dysponuje:


1. mikrofon pojemnościowy Sound Project B1 (w posiadaniu mam jeszcze preamp do niego vtb 1)


2. syntezatory: microkorg, microkorg xl i clavia nord electro 3


3. monitory krk rokit8


4. akai mpc jako głowny sekwencer (i tu pytanie o interfejs który pozwoli mi w czasie rzeczywistym nagrywać do DAW'a kilka ścieżek naraz np. perkusyjnych?)


5. słuchawki beyerdynamic dt 770 pro 250 ohm (interfejs który w pełni wykorzysta ich potencjał)


 


Pracuje w systemie windows 10, 8-rdzeniowy AMD po dwa GHz każdy, 4 GHz RAM'u


 


Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na interfejs to 6000 zł w porywach, choć mile widziane tańsze opcje. Zależy mi na jak najbardziej wyczerpujących podpowiedziach.


 


Z góry dziękuje i pozdrawiam


dalib
Posty: 12
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: dalib » wtorek 17 maja 2016, 09:57

Myślałem o rme fireface ufx badz focusrite Scarlett 18i20 choc to nie ta klasa co niemiecki kombajn. O funkcjonalności obydwu nie słyszałem żadnych opinii niestety. Polecacie któryś z nich?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: Paweł » wtorek 17 maja 2016, 13:37

Jeśli UFX łapie się w Twój budżet, to oczywiście bierz. Myślę że nawet UCX by starczył. W sensie wejść, bo jakość przecież ta sama. No i ciężko mi sobie przypomnieć interface lepszy właśnie pod względem funkcjonalności.

dalib
Posty: 12
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: dalib » wtorek 17 maja 2016, 16:40

A czy UFX ma funkcję direct monitoring włączaną z poziomu interfejsu czy z softu?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: Paweł » środa 18 maja 2016, 18:21

...A czy UFX ma funkcję direct monitoring włączaną z poziomu interfejsu czy z softu?...

Ale po co Ci Direct Monitoring, jak te interface'y mają swój własny hardware'owy monitoring rozbudowany najbardziej z obecnych na rynku? Ale oczywiście można go wyłączyć, znaczy wyciszyć.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: Zbynia » środa 18 maja 2016, 19:20

Direct monitoring to badziew do tanich kart które tylko tak mogą zapewnić jako taki odsłuch bez latencji - porządne karty mają zaawansowane miksery (na własnych układach DSP) pozwalające na znacznie więcej
i tu RME bije wszystko na rynku na łeb tym bardziej że oferuje próz zaawansowanego miksera także obróbkę dynamiki i equalizację
dodatkowo jest jeszcze digicheck

dalib
Posty: 12
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: dalib » środa 18 maja 2016, 20:22

Właśnie troche poczytałem o nim i macie rację co do DIM.
Nie mogłem się doszukać informacji o wejściu słuchawkowym, ponieważ posiadam 250ohmowe słuchawki i ciekawi mnie jak zagrają na UFX'ie. Lepiej zakupić gdzieś w polskim sklepie czy za granicą?
Niekiedy ceny w polskich sklepach mają 1500 zł różnicy na tym produkcie...

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: Paweł » czwartek 19 maja 2016, 11:42

Słuchawki dadzą radę. Może wzmocnienie nie rozsadzi Ci głowy, ale pracować się da z pewnością.

Ze sklepem zawsze jest dylemat. RME niby się nie psuje, ale osobiście jednak droższe rzeczy kupuję w kraju. Strzeżonego itd. Oczywiście różnica w cenie może Ci pokryć ewentualny transport, ale zawsze to większy problem i strata czasu.

dalib
Posty: 12
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 00:00

Re: Wybór interfejsu względem posiadanego outboardu

Post autor: dalib » czwartek 19 maja 2016, 15:12

Dzięki za porady Wszystkim.
Interesuje mnie jeszcze współpraca z pro tools. Domyślam się że nie ma problemów z żadnym DAW'em przy RME?

ODPOWIEDZ