Jaki analog/syntezator do 4000 - 5000 zł?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
proadr
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 00:00

Jaki analog/syntezator do 4000 - 5000 zł?

Post autor: proadr » czwartek 19 maja 2016, 18:59

Witam mam takie pytanie przymierzam się do kupna drugiego klawisza.Posiadam już Korga tritona extreme i mam dylemat co kupić otóż używam brzmień piano ,e piano syntetyki smyczki, pady i inne..Smyczki jako takie, e. piano z extreme da się wyciągnąć takie co by mnie zadowoliły, Piono jest słabe jak to w korgach i syntetyki nie są najgorsze i teraz czy kupić coś pokroju nord wave bo nad tym się zastanawiałem lub kurzweila pc3 { piano ,hammondy, e piano } by w tym było nie złe ale pady czy syntetyki z kurzweila trzeba kręcić i to sporo choć w tym instrumencie jest potencjał, większy nacisk kłade na pady i syntetyki co moglibyście doradzić oprócz norda czy warte wchodzić w te instrumenty nord , kurzweil, bo kupno drugiego klawisza pokroju motif , fantom chyba mija się z celem. z góry dzięki
kLAWISZOWIEC

dalib
Posty: 12
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 00:00

Re: Jaki analog/syntezator do 4000 - 5000 zł?

Post autor: dalib » piątek 20 maja 2016, 18:23

To czy Nord czy Pc3 to już kwestia preferencji.
Jeśli chodzi o produkty clavii to są naprawde solidnie wykonane i można na długie godziny odpłynąć przy klawiaturze. Nord wave oferuje możliwość wgrania sampli z oficjalnej strony norda. Nietety nord piano library zarezerwowana jest dla pianin typu stage, piano i electro

Niestety na kurzweilu nie miałem okazji nigdy grać, więc nie mam punktu odniesienia.
No i za nowy nord wave zapłacisz 7000-8000 zł, także twój budżet mówi o jakimś używanym sprzęcie?

wielkiali
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 16 cze 2016, 00:00

Re: Jaki analog/syntezator do 4000 - 5000 zł?

Post autor: wielkiali » środa 22 cze 2016, 15:50

Ja może z innej strony pojadę. A czy widziałeś PX-5S. Koleś z zespołu kupił to w tamtym roku i po prostu kosmos. Masz w nim m.in podziału klawiatury na 4 niezależne strefy, możliwość nakładania wielu barw jednocześnie, pełną ich edycję, a do tego przyzwoitą ważoną klawiaturę na potrójnych sensorach. I kosztuje to niecałe 4k, a spokojnie może konkurować ze znacznie droższymi produkcjami.

ODPOWIEDZ