jak sterować głosnością monitorów

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

jak sterować głosnością monitorów

Post autor: hubertkot » środa 20 lip 2016, 08:12

hej, 


nabyłem monitory fluid audio f5 i podłaczyłem pod kartę emu tracker pre usb.


głosniki posiadają z przodu fadery volume ale wolałbym sterować głośnością z jednego miejsca - z pozcycji jakiegoś sprzętu. 


 


Co mozna z tym zrobić? 


Karta jest i tak trochę stara i mogę ją za jakiś czas wymienić ale warunek to muszę mieć możliwosć sterowania głośnością.


 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: Zbynia » środa 20 lip 2016, 11:14

1. Jeśli nie korzystasz z asio to sterować suwakiem w systemie (można sobie za pomocą małego programiku zrobić skrót klawiaturowy jak ktoś nie ma dedykowanych skrótów na klawiaturze)
2. wymienić na interfejs który ma fizyczne pokrętło głośności
3. Dokupić pasywny kontroler głośności jak sm proaudio nanopatch+ czy tc electronic level pilot

proponuję 3 rozwiązanie

Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: hubertkot » środa 20 lip 2016, 11:26

...1. Jeśli nie korzystasz z asio to sterować suwakiem w systemie (można sobie za pomocą małego programiku zrobić skrót klawiaturowy jak ktoś nie ma dedykowanych skrótów na klawiaturze)
2. wymienić na interfejs który ma fizyczne pokrętło głośności
3. Dokupić pasywny kontroler głośności jak sm proaudio nanopatch+ czy tc electronic level pilot

proponuję 3 rozwiązanie...
 






też by mi pasowała opcja numer 3. Podpowiedz mi jeszcze czy jak mam podłączony taki kontroler głośności to suwaki na monitorach ustawiam np na maksa? czy kontroler w jakiś sposób pomija je i pozwala zmieniać / ustawiać głośność niezależnie od ich położenia?  


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: DZ1 » środa 20 lip 2016, 19:33

Głosnosci w monitorach na max i głosnosci w karcie dźwiekowej na max. Od tej chwili głosność regulujesz tylko pasywnym regulatorem glosności.


Pozdr,


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: Zbynia » środa 20 lip 2016, 22:11

W karcie na max
W odsłuchach na max poziom jaki chcesz uzyskać (nie trzeba na maksa)

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: DZ1 » środa 20 lip 2016, 22:18

...W karcie na max
W odsłuchach na max poziom jaki chcesz uzyskać (nie trzeba na maksa)...

Zbynia, czepiasz sie, no pewnie, że nie trzeba na max ale jak ustawi na max to bedzie miał do dyspozycji MAXIMUM mozliwości karta-monitory (a może bedzie słuchał jakichś cichych nagrań?-to niech ma ten zapas). Chyba usłyszy kiedy jest przester i coś ''nie bangla''?

Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: hubertkot » czwartek 21 lip 2016, 09:37

......W karcie na max
W odsłuchach na max poziom jaki chcesz uzyskać (nie trzeba na maksa)...

Zbynia, czepiasz sie, no pewnie, że nie trzeba na max ale jak ustawi na max to bedzie miał do dyspozycji MAXIMUM mozliwości karta-monitory (a może bedzie słuchał jakichś cichych nagrań?-to niech ma ten zapas). Chyba usłyszy kiedy jest przester i coś ''nie bangla''?...
 








Thx za info - myśle że temat z ustawieniem głosności (na monitorach)  jest dla mnie już zrozumiały.


 


Mam natomiast pytanie co do samego kontrolera.


W lokalnym sklepie mogę kupić PALMER PRO MONICON [PMONICON] w przystępnej dla mnie cenie. 


 


Spec: wejścia: XLR Combo / 3.5mm stereo jack, wyjścia: XLR/m, 3.5 mm stereo jack, max sygnał wejściowy: +20 dBu, impedancja wejściowa: 10 kohms zbalanowana/ 5 kohms niezbalansowana, max sygnału wyjściowego: +20 dBu, zakres: 10Hz - 40 kHz +/- 1 dB, przyciski mute, mono.


 


czy są jakieś parametry na które powinniem zwrócić uwagę czy porównać je z kartą czy monitorami? 


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: Soundscape » czwartek 21 lip 2016, 11:17

Znajomy testował Palmery i prównywał je z kontrolerem firmy New Old Sound - McOne. Zostawił sobie to drugie. Cenowo wychodzi drożej (a nawet sporo), ale gracik bardzo przyjemny, zbudowany na lata, 3 wejścia stereo (super do podłączenia osobnego źródła np. z utworem referencyjnym), 3 wyjścia (kiedyś druga para monitorów i tak się pojawi), funkcja MUTE i MONO. Co ważne - nie koloryzuje dźwięku.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: Zbynia » czwartek 21 lip 2016, 12:34

DZ1 nie czepiam się - nauczony doświadczeniem warto obniżyć maksymalną głośność
Oczywiście jak ktoś ma sprzęt wyższej mocy - w tych fluidach nie będzie takiej potrzeby zapewne

Co do palmera - nie doczytałem się jaki tam siedzi potencjometr
W nano patch przycisk mute to straszne dziadostwo w dodatku nie idzie na co go wymienić - mam pewne obawy do tych w palmerze

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: jak sterować głosnością monitorów

Post autor: Soundscape » czwartek 21 lip 2016, 12:46


Co do palmera - nie doczytałem się jaki tam siedzi potencjometr
W nano patch przycisk mute to straszne dziadostwo w dodatku nie idzie na co go wymienić - mam pewne obawy do tych w palmerze...
 


**************************************


Ponoć niezbyt dobrze zbudowane. Zresztą nie bez powodu są tanie (Palmery). O McOne mogę napisać, że potencjometry i przełączniki są firmy Alps. Bawiłem się tym kontrolerem i na prawdę działa fajnie. Wyglądać też wygląda :)  


ODPOWIEDZ