Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: mytnik » niedziela 24 lip 2016, 15:27

Witam, czy są nowościami pewności nie mam, ale cisza o nich na forach


Potrzebuję zestawu do nagrań setkowych na próbach, budżet ok. 600 zł.


Czasami do demówek pożyczam 4 mikrofony (kick, snare, 2xOH) i to mi w zupełności wystarcza. Mam solidne bębny (Ludwig Standard z 74 roku) i w gatunku mojej kapeli takie nagranie daje ciekawy efekt finalny. W nagraniach setkowych jednak 4 mikrofony niewystarczą i chcę dopalic tomy i werbel (ew. hh i ride OH z zestawu, bo mam jeszcze mikrofon stereo na górę)


Bardzo zachwalany przez pewien sklep perkusyjny jest mikrofon do stopy GATT Audio (jak twierdzą w testach jaki wykonali pomiędzy podobnymi niskobudżetowcami wypadł zdecydowanie najlepiej i stosunek jakosć/cena jest rewelacyjny).


Ktoś spotkał się z podobnymi zestawami mikrofonów w akcji?
np: wspomniany Gatt Audio lub Novox Drum Set (o tych to już kompletna cisza)


Opinię o Samson 5Kit juz znam, i pewnie na nie bym się zdecydował gdyby nie narzekanie na stopę przy zachwalaniu tomów - a mi zależy dokładnie na odwrotnych proporcjach (przy uwzględnieniu oczywiście jakości w takim budżecie)


Rozpatruję też zakupy pojedyncze, raczej nowe
np. AKG D11 + cokolwiek na tomy i werbel, ale opinie w stylu brałbym AKG bo to AKG są jednak niewystarczająco przekonujące


A może ten samson kit jest najlepszą opcją?
Miałem kiedyś zestaw IMG Stage Line, ale bez stopy, dlatego na nia użyłem od tomu i wszystko poza stopa było dla mnie do przyjęcia. Nie szukam więc jakości studyjnej, bo za jakosć studyjna od czasu do czasu zapłacę w studio.




drummer

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: DZ1 » niedziela 24 lip 2016, 22:27

...
Witam, czy są nowościami pewności nie mam, ale cisza o nich na forach

Potrzebuję zestawu do nagrań setkowych na próbach, budżet ok. 600 zł.

Czasami do demówek pożyczam 4 mikrofony (kick, snare, 2xOH) i to mi w zupełności wystarcza. Mam solidne bębny (Ludwig Standard z 74 roku) i w gatunku mojej kapeli takie nagranie daje ciekawy efekt finalny. W nagraniach setkowych jednak 4 mikrofony niewystarczą i chcę dopalic tomy i werbel (ew. hh i ride OH z zestawu, bo mam jeszcze mikrofon stereo na górę)

Bardzo zachwalany przez pewien sklep perkusyjny jest mikrofon do stopy GATT Audio (jak twierdzą w testach jaki wykonali pomiędzy podobnymi niskobudżetowcami wypadł zdecydowanie najlepiej i stosunek jakosć/cena jest rewelacyjny).

Ktoś spotkał się z podobnymi zestawami mikrofonów w akcji?
np: wspomniany Gatt Audio lub Novox Drum Set (o tych to już kompletna cisza)

Opinię o Samson 5Kit juz znam, i pewnie na nie bym się zdecydował gdyby nie narzekanie na stopę przy zachwalaniu tomów - a mi zależy dokładnie na odwrotnych proporcjach (przy uwzględnieniu oczywiście jakości w takim budżecie)

Rozpatruję też zakupy pojedyncze, raczej nowe
np. AKG D11 + cokolwiek na tomy i werbel, ale opinie w stylu brałbym AKG bo to AKG są jednak niewystarczająco przekonujące

A może ten samson kit jest najlepszą opcją?
Miałem kiedyś zestaw IMG Stage Line, ale bez stopy, dlatego na nia użyłem od tomu i wszystko poza stopa było dla mnie do przyjęcia. Nie szukam więc jakości studyjnej, bo za jakosć studyjna od czasu do czasu zapłacę w studio.



...
 


Jak wiadomo podstawa to dobry mikrofon na stope werbel i OH, no i co kto lubi, tu masz ciekawe porównania; nie jest to mistrzostwo ale wyłapiesz różnice:


https://www.youtube.com/watch?v=Ki3UtgNR4C0


https://www.youtube.com/watch?v=TLpI-8cHpm4


https://www.youtube.com/watch?v=RBZK94yiUv4


I coś budżetowego,np:


https://www.youtube.com/watch?v=rLmEeYsrBuI


https://www.youtube.com/watch?v=ukM_0Pqt8kk


Na tomy t.bone cd55 / cd65, uzywałem cd55 i są nawet niezłe w porownaniu do sm57 (porownywalem bezposrednio)


Jakiś czas temu mialem podobny dylemat gdy zaczynałem nagrywać bebny; wiadomo na poczatku nie bylo kasy na dobre mikrofony i czlowiek kombinował bo chciał za wszelką cene jak najszybciej zacząć nagrywać żywe bebny :) ... Kupiłem wiec dobry mic na stope i werbel a na tomy kupilem na poczatek (jeszcze jakos okazyjnie) zestaw T.Bone DC 1000 i z tego zestawu cd55 poszły na tomy i bd200 na flortom i to był wtedy strzał w 10 biorac pod uwage cene tego zestawu, wiec cd55 moge polecic - nie spodziewałem sie, że aż tak tanie mikrofony mogą na tyle dobrze brzmieć, albo cd65 beta. (nie uzywalem ale powinny byc lepsze). Na OH jeśli ma być budżetowo brałbym behringer c2 albo też coś T.bone. Poszperaj, posłuchaj próbek na YT.


Pozdr,


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: mytnik » poniedziałek 25 lip 2016, 13:21

Jak wiadomo podstawa to dobry mikrofon na stope werbel i OH, no i co kto lubi, tu masz ciekawe porównania; nie jest to mistrzostwo ale wyłapiesz różnice:

https://www.youtube.com/watch?v=Ki3UtgNR4C0

https://www.youtube.com/watch?v=TLpI-8cHpm4

https://www.youtube.com/watch?v=RBZK94yiUv4

I coś budżetowego,np:

https://www.youtube.com/watch?v=rLmEeYsrBuI

https://www.youtube.com/watch?v=ukM_0Pqt8kk

Na tomy t.bone cd55 / cd65, uzywałem cd55 i są nawet niezłe w porownaniu do sm57 (porownywalem bezposrednio)

Jakiś czas temu mialem podobny dylemat gdy zaczynałem nagrywać bebny; wiadomo na poczatku nie bylo kasy na dobre mikrofony i czlowiek kombinował bo chciał za wszelką cene jak najszybciej zacząć nagrywać żywe bebny :) ... Kupiłem wiec dobry mic na stope i werbel a na tomy kupilem na poczatek (jeszcze jakos okazyjnie) zestaw T.Bone DC 1000 i z tego zestawu cd55 poszły na tomy i bd200 na flortom i to był wtedy strzał w 10 biorac pod uwage cene tego zestawu, wiec cd55 moge polecic - nie spodziewałem sie, że aż tak tanie mikrofony mogą na tyle dobrze brzmieć, albo cd65 beta. (nie uzywalem ale powinny byc lepsze). Na OH jeśli ma być budżetowo brałbym behringer c2 albo też coś T.bone. Poszperaj, posłuchaj próbek na YT.

Pozdr,...
 


O toto, dziękuję, szukam dokładnie takiego porównania dla stopy, ale może zakupie ten zestaw a kiedys dozbieram na lepszy kick i bd200 zostanie na basowy, kusząco, pomyślę


wspomniany Gatt Audio na stopie w teście podobno zmiażdżył T.Bone

drummer

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: DZ1 » poniedziałek 25 lip 2016, 18:39

bd200 nie nadaje sie na stope moim zdaniem nawet w wersji budzetowego nagrywania (poszukaj próbek na YT) za to z tego co słyszałem bd300 jest zaskakująco dobry jak na te pieniądze (też poszukaj na YT) . Co do gatt audio to rownież poszukaj porównania do posłuchania ( YT ;) ) bo to co ktoś gada albo pisze to wiesz..... w rzeczywistości na własne ucho możesz nieźle sie zdziwić - przerabiałem to nie raz ;) 


Pozdr,


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: mytnik » poniedziałek 25 lip 2016, 19:51

...
bd200 nie nadaje sie na stope moim zdaniem nawet w wersji budzetowego nagrywania (poszukaj próbek na YT) za to z tego co słyszałem bd300 jest zaskakująco dobry jak na te pieniądze (też poszukaj na YT) . Co do gatt audio to rownież poszukaj porównania do posłuchania ( YT ;) ) bo to co ktoś gada albo pisze to wiesz..... w rzeczywistości na własne ucho możesz nieźle sie zdziwić - przerabiałem to nie raz ;) 

Pozdr,...
 


O to chodzi, że nie ma za dużo tych gattów w YT


Jak się te 55 spisują na werblu? Werbel Ludwig Acrolite, więc blisko supry, a cały zestaw w thomannie niedrogo i kupowanie na sztuki nie ma sensu

drummer

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: DZ1 » poniedziałek 25 lip 2016, 22:52

...
...
bd200 nie nadaje sie na stope moim zdaniem nawet w wersji budzetowego nagrywania (poszukaj próbek na YT) za to z tego co słyszałem bd300 jest zaskakująco dobry jak na te pieniądze (też poszukaj na YT) . Co do gatt audio to rownież poszukaj porównania do posłuchania ( YT ;) ) bo to co ktoś gada albo pisze to wiesz..... w rzeczywistości na własne ucho możesz nieźle sie zdziwić - przerabiałem to nie raz ;) 

Pozdr,...
 

O to chodzi, że nie ma za dużo tych gattów w YT

Jak się te 55 spisują na werblu? Werbel Ludwig Acrolite, więc blisko supry, a cały zestaw w thomannie niedrogo i kupowanie na sztuki nie ma sensu
...
 


Od samego poczatku mialem sm57 na werbel, ale cd55 troche uzywalem od dołu na werbel i dawal rade, ogolnie cd55 jest podobny do sm57, ale sm57 jest ''szlachetniejszy'' - niewiem jak to opisać, cieżko to opisać słowami, sm57 jest też jakby bardziej kierunkowy. Widze, że chcesz jednak kupić kompletny zestaw mikrofonów i o ile kupując DC1000 miałbyś powiedzmy załatwione tomy i werbel (przy załozeniu, że werbel 2xcd55, tom1 cd55, tom2 cd55, tomfloor bd200) to i tak bedzie Ci brakowało mikrofonow do stopy i OH, dlatego jeśli ma być juz mega budżetowo ale znośnie to myśle, że lepszym rozwiazaniem bedzie zestaw DC1500 (posluchaj na YT) w ktorym masz juz bd300 do stopy i paluszki na OH.


Co do Gatt Audio - nic nie wiem na ich temat ale możesz zrobić taki myk, żeby kupić je na testy: jeśli bedą ci odpowiadały to zostają, jeśli nie to odsyłasz je do sklepu bez podania przyczyny (ustawowo jest na to chyba 10 albo 14 dni przy zakupach internetowych). Zresztą podobnie możesz zrobić z każdym innym zestawem mikrofonów, np DC1500. Wiadomo takie ''myki'' wymagaja czasu ale dzieki temu sam u siebie, na swoim sprzecie i na własnych uszach przekonasz sie co ile jest warte i co Tobie odpowiada.


Namawiam Cie jednak żebyś nie oszczędzał na mikrofonach do werbla i stopy, bo o ile na tomy na upartego można troche ''przymknąć oko'' to stopa i werbel, jak wiesz, to podstawa brzmienia perkusji i tu moim zdaniem nie warto oszczedzać. Wiem, wiem, że chciałoby sie ''juz, tu i teraz'' (skad ja to znam ;)   ), ale finalnie wyjdzie Cie drożej bo za jakiś czas i tak zmienisz te dwa podstawowe mikrofony na lepsze (nawet pomimo tego, że na profesjonalne nagranie idziesz do profesjonalnego studia to i tak dla własnego komfortu bedziesz chciał mieć coś lepszego u siebie). No ale zrobisz jak chcesz, ja od siebie napisałem jak ja sobie to przemyślałem na samym poczatku gdy podchodziłem do nagrywania bebnów i myśle, że to jest dobra droga.


Pozdr,


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: mytnik » środa 27 lip 2016, 13:16

Wszystko się zgadza, dlatego chcę to przemyśleć, w zestawie dc100 wyjdzie i tak taniej jak za dwie 55 i bd200 na sztuki stąd taki pomysł. Wierzę Twojemu uchu i myślę że to będzie opcja ok. Co do stopy to chcę skutecznie nagrywać próby, a do jakości zadowalającej i tak będę dochodził pewnie cały czas coś usprawniając, tu jestem pewny że już od striony instrumentu na pewno nie.


Mam jeszcze możliwość nabycia Prodipe ST4, ale tu tez z opiniami niezbyt licznie, a ufając tym co są + dc1000 mogło by się czasem udać.


Z praktyki wynika, że dobry mikrofon wcale nie musi być ani markowy ani drogi, sam się o tym przekonałem na przykładzie tomów od img stage line posiadanych wcześniej, behringer c2 z siecii i własnym blue yeti (niby 16 bitów ale co z tego jak wszystko na nim brzmi jak za 3 razy więcej kasy?)


dzięki za obszerne wyjaśnienia i pomoc


pozdrawiam

drummer

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: DZ1 » piątek 29 lip 2016, 23:23

...
Wszystko się zgadza, dlatego chcę to przemyśleć, w zestawie dc100 wyjdzie i tak taniej jak za dwie 55 i bd200 na sztuki stąd taki pomysł. Wierzę Twojemu uchu i myślę że to będzie opcja ok. Co do stopy to chcę skutecznie nagrywać próby, a do jakości zadowalającej i tak będę dochodził pewnie cały czas coś usprawniając, tu jestem pewny że już od striony instrumentu na pewno nie.

Mam jeszcze możliwość nabycia Prodipe ST4, ale tu tez z opiniami niezbyt licznie, a ufając tym co są + dc1000 mogło by się czasem udać.

Z praktyki wynika, że dobry mikrofon wcale nie musi być ani markowy ani drogi, sam się o tym przekonałem na przykładzie tomów od img stage line posiadanych wcześniej, behringer c2 z siecii i własnym blue yeti (niby 16 bitów ale co z tego jak wszystko na nim brzmi jak za 3 razy więcej kasy?)

dzięki za obszerne wyjaśnienia i pomoc

pozdrawiam...
 


Jest dokładnie tak jak piszesz: dobry mikrofon nie musi byc drogi a drogi mikrofon nie musi być dobry (np do jakiegoś konkretnego zadania, w jakiejś konkretnej sytuacji), ale jest tez taka prawidłowość, że tzw markowe, droższe mikrofony z regóły są odpowiednie do celu do jakiego zostały przeznaczone czego nie mozna powiedzieć o tanich mikrofonach; z tanimi mikrofonami tak naprawde to jest loteria bo czasem za psie pieniądze mozesz kupić cos dobrego a czasem coś co w ogole nie powinno nazywać sie mikrofonem.


Pozdr,


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw mikrofonów perkusyjnych - test budżetowych nowości rynkowych

Post autor: mytnik » sobota 13 sie 2016, 18:48

Postanowiłem w końcu sam sprawdzić w praktyce tego Gatt Audio na stopie, wuażam że nie jest źle jak za 160 zł, oceńcie sami:


https://www.dropbox.com/sh/vtsksfkz0oj8qjk/AAC0dWP3wJ5yznvqmDkBACYWa?dl=0


oprócz kick jest jeszcze jeden OH mono nad zestawem (Blue Yeti)


pozdrawiam

drummer

ODPOWIEDZ