Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
mat_e
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 09 sie 2016, 00:00

Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: mat_e » środa 10 sie 2016, 09:16

Z homerecordingiem dopiero zaczynam, więc proszę o wyrozumiałość i liczę na pomoc 


 


Zastanawiam się nad kupnem interfejsu audio Behringer UMC202HD. Potrzebuję nagrywać wokal i mieć drugie wejście na gitarę/drugi mikrofon. Dopiero zaczynam z nagrywaniem, więc nie chcę wydać dużo, ale nie chcę też ograniczać sobie możliwości na przyszłość. 


 


Zasadnicze pytanie brzmi: czy interfejs, o którym mówię, wymaga jakichkolwiek dodatkowych urządzeń, abym mógł rejestrować dźwięk do programu DAW na PC. Czy potrzebuję jakichś programów na komputerze, jakiegoś dodatkowego hardware'u? (nie mówię oczywiście o mikrofonie :> )


 


I prosiłbym też o polecenie dobrego DAW na początek. Z Behringerem UMC202HD dostałbym Tracktion, ale może co innego będzie lepsze. Nie wiem, nie znam się :>


 


Więc jeśli macie jakieś dodatkowe porady a propos startowania z homerecordingiem, to też chętnie się czegoś dowiem od kogoś bardziej doświadczonego!


 


Z góry dziękuję za odpowiedzi


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: Caroozo » niedziela 14 sie 2016, 21:05

Tematów na ten temat jest od groma, zaraz admin skasuje post, ale póki "wisi", to powiem krótko - interfejs wystarczy na początek w zupełności, DAW jaki bym polecił to spolszczony Reaper. Dlaczego? Wersję próbną możesz używać niby 30 dni ale tak jak z Winrarem - po minięciu triala idzie dalej go używać. Nie ma blokady żadnych funkcji, a pełna wersja kosztuje naprawdę niewiele. Posiada tak zaawansowaną funkcjonalność, że może spokojnie stawać w szranki z "zawodowymi" DAWami jak Cubase, Sonar etc. Zakładam że zawodowcem nie jesteś - więc Reaper w zupełności Ci wystarczy. Pamiętaj też że programu trzeba się nauczyć - przyzwoite rezultaty osiąga się dzięki wiedzy i umiejętnościom. Wybierz jeden program i naucz się go dobrze, a starczy Ci na lata. Alternatywą może być Ableton lub FruitLoops - zależnie od "kierunku", w jakim chciałbyś działać. Odradzam natomiast zamknięte środowiska jak Reason czy Reaktor. Alternatywą dla Reapera może być ew. Audacity - nie ma wprawdzie takich możliwości, ale jest - że tak powiem - "godny". Programy dodawane "gratisowo" do interfejsów są przeważnie okrojonymi wersjami - w pewnych przypadkach (jak np. GigaStudio Tascama) producent zakończył wsparcie i zostawił "na lodzie" użytkowników tego środowiska. Warto więc wybierać "duże" standardy, a nie bawić się w pomniejsze programy.

A, i byłbym zapomniał - ten Behringer nie ma natywnych sterowników ASIO pod nowsze systemy (Win 8.1/10) - tylko Asio4All. Z tego co wiem są sterowniki natywne pod "siódemkę". Nie pamiętam jak z obsługą 64 bit. Radziłbym sprawdzić przed zakupem - wiele urządzeń "na papierze" wygląda dobrze, a potem są problemy natury software'owej (sam posiadam stareńkiego Tascama US-122L - pod XP/Vista/7 chodzi jak burza, pod 8,1 nie działa MIDI i są problemy z latencją, pod Win 10 w ogóle nie rusza). Jeśli natomiast interesuje Cię podłączenie sterownika w postaci np. klawiatury, byłyby potrzebne wejścia/wyjścia MIDI - odradzam jednak zakup interfejsu z takimi złączami jeśli jest to Ci w tej chwili niepotrzebne - z powodzeniem zastępują je tanie chińskie interfejsy USB-MIDI za 15 PLN z Alledrogo, a i większość sterowników ma złącze USB. Poza tym do "wbijania" jakichś patternów perkusyjnych od biedy wystarczy klawiatura (każdy DAW ma również wirtualną klawiaturkę).

mkf118
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: mkf118 » piątek 23 wrz 2016, 12:31

Reason do jeszcze nie dawna ciężko było nazwać DAW'em,

Ja od niego zaczynałem i uważam, że jest świetnym programem jeżeli chodzi o instrumenty. Wymaga niestety ogromnej wiedzy na temat np. syntezy dźwięków. Ogólnie polecam, ale dla raczej osób bardziej wtajemniczonych. Popieram przedmówce w Twoim przypadku będzie najlepszy Reaper.

Druga sprawa, jeżeli kupujesz interface do nagrywania, nie bierz tak prostych urządzeń behringera - bo są beznadziejne i w tym momencie wyrzucasz pieniądze. Polecam poczytać o Focusrite Scarlett np. solo, albo 2i2.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: DZ1 » niedziela 25 wrz 2016, 04:33


Druga sprawa, jeżeli kupujesz interface do nagrywania, nie bierz tak prostych urządzeń behringera - bo są beznadziejne i w tym momencie wyrzucasz pieniądze. Polecam poczytać o Focusrite Scarlett np. solo, albo 2i2...

piepszysz bzdury!, nie masz pojecia o czym gadasz (jakieś doświadczenie posiadasz w tym temacie? no chyba NIE ), ja ZDECYDOWANIE polecam wszelakie urządzenia behringera na początek, bo za małe pieniądze dostajesz to co ''topowe'' firmy dają za 2x tyle

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: DZ1 » niedziela 25 wrz 2016, 05:28

Caroozo, jak może nie być sterowników do nowego sprzętu ze sklepu? Kupujesz karte dźwiekową i ona ma działać. Wyobrażasz sobie, że użytkownik po kupnie sprzętu bedzie musiał robić downgrade systemu operacyjnego? Ciekawe masz teorie....

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: PWA » niedziela 25 wrz 2016, 08:40

...Caroozo, jak może nie być sterowników do nowego sprzętu ze sklepu? Kupujesz karte dźwiekową i ona ma działać. Wyobrażasz sobie, że użytkownik po kupnie sprzętu bedzie musiał robić downgrade systemu operacyjnego? Ciekawe masz teorie.......

DZ1, z Behringerem to akurat różnie bywa. Mam UFX1204 i ostatnie drivery wyprodukowane przez nich pochodzą z 20/06/13. Można założyć, że pracują z Win 8, bo oczywiście nigdzie nie ma informacji, jakie systemy są wspierane. Później nastąpiła cisza. Mikser pracuje pod 10-ką, ale nie mam pojęcia, kiedy coś się może wykrzaczyć...zwłaszcza po jakimś upgrade OSa.
Drugi problem, jaki mam generalnie z tą firmą, to praktycznie brak sensownych manuali. Z reguły jest to quick start guide i na tym troska producenta o użytkownika się kończy. Oczywiście jest w tym quick starcie informacja, że pełna dokumentacja jest dostępna na stronie, ale oczywiście jej tam nie ma
Co do jakości sprzętu od nich, to widać, że firma wyraźnie się poprawiła w ciągu ostatnich 3-4 lat i można znaleźć naprawdę kilka ciekawych i niezłych urządzeń.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: DZ1 » niedziela 25 wrz 2016, 14:43

......Caroozo, jak może nie być sterowników do nowego sprzętu ze sklepu? Kupujesz karte dźwiekową i ona ma działać. Wyobrażasz sobie, że użytkownik po kupnie sprzętu bedzie musiał robić downgrade systemu operacyjnego? Ciekawe masz teorie.......

DZ1, z Behringerem to akurat różnie bywa. Mam UFX1204 i ostatnie drivery wyprodukowane przez nich pochodzą z 20/06/13. Można założyć, że pracują z Win 8, bo oczywiście nigdzie nie ma informacji, jakie systemy są wspierane. Później nastąpiła cisza. Mikser pracuje pod 10-ką, ale nie mam pojęcia, kiedy coś się może wykrzaczyć...zwłaszcza po jakimś upgrade OSa.
Drugi problem, jaki mam generalnie z tą firmą, to praktycznie brak sensownych manuali. Z reguły jest to quick start guide i na tym troska producenta o użytkownika się kończy. Oczywiście jest w tym quick starcie informacja, że pełna dokumentacja jest dostępna na stronie, ale oczywiście jej tam nie ma
Co do jakości sprzętu od nich, to widać, że firma wyraźnie się poprawiła w ciągu ostatnich 3-4 lat i można znaleźć naprawdę kilka ciekawych i niezłych urządzeń....
 


PWA, o co ci chodzi? Masz urządzenie, ktore masz działające, sprawne, sterowniki chodzą, wszystko pracuje, tak?


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: DZ1 » niedziela 25 wrz 2016, 14:51

...
......Caroozo, jak może nie być sterowników do nowego sprzętu ze sklepu? Kupujesz karte dźwiekową i ona ma działać. Wyobrażasz sobie, że użytkownik po kupnie sprzętu bedzie musiał robić downgrade systemu operacyjnego? Ciekawe masz teorie.......

DZ1, z Behringerem to akurat różnie bywa. Mam UFX1204 i ostatnie drivery wyprodukowane przez nich pochodzą z 20/06/13. Można założyć, że pracują z Win 8, bo oczywiście nigdzie nie ma informacji, jakie systemy są wspierane. Później nastąpiła cisza. Mikser pracuje pod 10-ką, ale nie mam pojęcia, kiedy coś się może wykrzaczyć...zwłaszcza po jakimś upgrade OSa.
Drugi problem, jaki mam generalnie z tą firmą, to praktycznie brak sensownych manuali. Z reguły jest to quick start guide i na tym troska producenta o użytkownika się kończy. Oczywiście jest w tym quick starcie informacja, że pełna dokumentacja jest dostępna na stronie, ale oczywiście jej tam nie ma
Co do jakości sprzętu od nich, to widać, że firma wyraźnie się poprawiła w ciągu ostatnich 3-4 lat i można znaleźć naprawdę kilka ciekawych i niezłych urządzeń....
 

PWA, o co ci chodzi? Masz urządzenie, ktore masz działające, sprawne, sterowniki chodzą, wszystko pracuje, tak? Drugi Twój problem też mnie rozwala: co ty byś chciał, żeby w manualu do karty dźwiekowej napisali o technikach mikrofonowych, używaniu eq, kompresji albo sztuce miksowania?


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: PWA » niedziela 25 wrz 2016, 15:35

PWA, o co ci chodzi? Masz urządzenie, ktore masz działające, sprawne, sterowniki chodzą, wszystko pracuje, tak? Drugi Twój problem też mnie rozwala: co ty byś chciał, żeby w manualu do karty dźwiekowej napisali o technikach mikrofonowych, używaniu eq, kompresji albo sztuce miksowania?...

DZ1,chodzi mi o profesjonalne zachowanie firmy, która ma ambicje takową się mienić. Niestety nie widzę tego w przypadku Behringera.
- Większość producentów przynajmniej informuje o tym jakie system operacyjne są wspierane przez drivery. W przypadku serii UFX brak jest takiej informacji.
- Większość producentów stworzyła nowe sterowniki do Win 10 lub poinformowała, że te, które są, nie mają problemów z tym OS... Behringer dla UFXów pozostał przy sterownikach z połowy 2013 i zero jakiejkolwiek informacji, że te sterowniki będą ok. dla tego OS. Każdy nowy upgrade OS może je "wysadzić" i to, że poprawnie pracują teraz, nie gwarantuje, że będą pracowały po kolejnym upgrade OS.
- Oczekuję od producenta przyzwoitej dokumentacji produktu a nie kilku kartek, jak to ma miejsce w przypadku UFX. Dla porównania zerknij sobie na manuale Soundcrafta dla podobnej klasy mikserów. Wtedy może zrozumiesz o co m chodzi i czego wymagam od producenta sprzętu lub oprogramowania.

Awatar użytkownika
rafal_wesound
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2016, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: rafal_wesound » poniedziałek 26 wrz 2016, 01:53

Jeśli chodzi o tego Behringera to powinieneś być zadowolony. Na początek Ci w zupełności wystarczy, a różnicy w jakości nagrywanego/odtwarzanego dźwięku nie poczujesz w interfejsach w podobnych cenach, a nawet kilka set droższych. Tym bardziej, że jesteś początkujący. Z tego co wiem UMC202HD jak za tę cenę ma dobre wykonanie. Jedną z ważnych rzeczy jest phantom, ale w tym wypadku też nie ma problemu z trzaskami/piskami podczas zasilania mikrofonów. (Tak swoją drogą uważaj jeśli już kupisz swój pierwszy interfejs i będziesz używał phantoma - odłączanie/podłączanie mikrofonów na wł. zasilaniu oraz dużym gainie może skutkować jego uszkodzeniem). Będziesz pracował na Windowsie także ze sterownikami nie będzie problemu. Zorientuj się jak wygląda sprawa z Mac OSX jeśli miałbyś zamiar w najbliższym czasie zmienić system. Dla przykładu Akai EIE Pro ma źle zbudowane sterowniki przez co tracimy połączenie z komputerem lub słyszymy trzaski. Korzystając z okazji odradzam Eie Pro jakbyś na niego trafił. Co do Focusrite 2i2 o którym kolega wyżej wspominał to jak najbardziej polecam kupić nawet używanego, ale z tym ostrożnie (najlepiej na gwarancji). Jest to już firma klase wyżej co do interfejsów i myślę, że jeśli troche byś dołożył to dłużej by Ci posłużył - chyba, że masz w planach rozszerzyć ilość wejść. Polecam również interfejsy firmy M-audio, ale jeśli nie chcesz dokladać kasy to bierz UMC202HD. Co do DAW'a na początek to ja używałem Cubase'a i byłem zadowolony z wyboru :) 


Jeśli masz więcej pytań to zapraszam do kontaktu prywatnie www.wesound.pl 

www.wesound.pl

ODPOWIEDZ