Cubase 5 - po kilku minutach odtwarzania bębnów dźwięk wysiada

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
andrew333
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 00:00

Cubase 5 - po kilku minutach odtwarzania bębnów dźwięk wysiada

Post autor: andrew333 » środa 24 sie 2016, 10:12

Witam.


 


Mam problem z cubasem 5. Polega on na tym, że przy odtwarzaniu zrobionej przy pomocy ezdrummer 2 ściezce bębnów po jakimś czasie (kilka minut) dźwięk się zawiesza. Albo zupełnie się wyłącza, albo nagle dźwięki bębnów robią się specyficznie "pierdzące" i metaliczne jak takie typowe komputerowe odgłosy  (naprawde nie wiem jak to inaczej opisać, osoby to słyszące śmiały się, że wychodzi z tego kosmiczne techno).Problem pojawił się wczoraj, zuepełnie nieoczekiwanie, gdyż jeszcze w poniedziałek wszystko działało. pracowałem z tym samym projektem kilka godzin na tej samej konfiguracji sprzetowej i programowej i nic złego sie działo. Mam laptopa Lenovo z procesorem i7-6500U (2.5 GHz, 3.1 GHz Turbo, 4 MB Cache) i 16 gb pamięci RAM,system to windows 10,do tego interfesj audio Focusrite Scarlett 2i4. Wygląda to trochę tak, jakby program wyłączał interfejs/przestawał na sekundę go wykrywać(?). albo przestawiały się wyjścia w programie, ponieważ jeśli nastepuje to wyłączenie lub pierdzenie dźwięku, jeśli przestawię wyjścia w  vst connections z np output 1 i output 2 na output 3 i 4, to czasami zaczyna działac, ale potem znowu pada. Próbowałem szukać odpowiedzi w google ale niczego sensownego nie udało mi sie znaleźć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Tak w ogóle to nie wiedziałem jaki dac tytuł, tak, żeby w przyszłości ktoś kto spotka się z podobnym problemem miał szansę łatwo go wyszukać, ale cięzko mi było streścić to w klku słowach i mam na dzieję, że tytuł nie jest kompletnie niezrozumiały.


ODPOWIEDZ