Monitory studyjne - jakie wybrać?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
matthewwit
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 00:00

Monitory studyjne - jakie wybrać?

Post autor: matthewwit » wtorek 27 wrz 2016, 15:19

Cześć,

Jestem tu nowy. Proszę o poradę w sprawie monitorów studyjnych.

Dane:
- Focusrite Saffire PRO DSP 24,
- MacBook Pro 13',
- pomieszczenie - zwykły pokój w bloku (15m2), kompletnie niezaadaptowany akustycznie,
- cel - maksymalnie wiarygodne brzmienie (jak za tą cenę) do robienia pierwszych miksów/masterów, produkcji, czyli generalnie do nauki,
- kwota - najlepiej do 1000 zł/1200 zł za parę (mogą być używane) - przy jakiejś drastycznej różnicy jakości i niewielkiej dopłacie, mogą być droższe.

Temat pewnie 1000 razy podnoszony, ale posty stare, a rynek ciagle nowy, więc może i podpowiedzi będą świeższe niż to, co dotychczas wyczytałem :)

Jeszcze pytanie dodatkowe - czy to prawda, że przy niezaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu najlepiej mieć bass reflex z przodu?

Dzięki z góry za rady.

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Monitory studyjne - jakie wybrać?

Post autor: amis » czwartek 29 wrz 2016, 20:48

raczej niewiele odpowiedzi się tu pojawi, ponieważ jak zauważyłeś - taki temat pojawia się średnio raz w miesiącu :) nie wiem jak rozglądałeś się po forum ale niedawno był tu podobny wątek http://www.eis.com.pl/pl/modules.php?op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=33198&forum=19 może coś pomoże. na specjalnie więcej bym nie liczył :) 

www.psychologium.net

ODPOWIEDZ