Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: ukaef » sobota 05 lis 2016, 18:16

Panowie,


przewaliłem forum, dzięki czemu wybrałem kilka modeli, ale chciałbym, żebyście podpowiedzieli czy dobrze kombinuję i którą z opcji byście wybrali. Kombinuję tak:


Przeznaczenie


Produkcja muzyki i miks. Praca w nocy. Zastosowanie amatorskie, hobbistyczne, produkcja do szuflady w 90%. Chciałbym się cieszyć dźwiękiem i słyszeć jak najwięcej, możliwie jak najbardziej "referencyjnie". Zajmuje się przebasowioną muzyką okraszoną surowymi, wysokimi syntezatorami. Czasem śpi zaraz obok dziewczyna. Monitory mam niewielkie, przez co ciągle mam problemy z najniższym pasmem. Czasem też (chociaż bardzo rzadko) potrzebuję nagrać wokal.


Wiem, że przy dłuższym używaniu zamknięte słuchawki potrafią być niewygodne i można się w nich pocić, ale przedłożyłbym komfort nad większy bas i lepszą izolację.


Chciałbym też osłuchać się ze słuchawkami w mobilnych sytuacjach - dobrze, gdyby jakkolwiek grały z telefonem na przykład, żebym mógł przyzwyczajać się do ich dźwięku.


Selekcja



  • AKG K271 Studio MK II - 450 zł (55 Ohm)

  • Beyerdynamic DT 770 PRO - 600 zł (32 Ohm, w wersji 32 Ohm bez welurowych podusi)

  • Audio Technica ATH-M50XWH - 600 zł (60 38 Ohm,  ładnie wykonane, obracają się uszy, kabelek odczepiany)

  • Sennheiser HD 280 Pro - 500 zł (64 Ohm)


Raczej nie



  • Beyerdynamic DT 150 - 700 zł (250 Ohm, brzydkie max, prostokątne uszy, duża impedencja)

  • AKG K240 Studio - 300 zł (55 Ohm, dół od 15 Hz, fajnie grały, ale są półotwarte)

  • Audio Technica ATH-M40fs - 500 zł (podobno bardzo płaskie, ale wycofane z produkcji)

  • Shure SRH 840 - 600 zł (44 Ohm, mało info znalazłem)


Pytania



  • Czy ta selekcja jest słuszna? Czy pominąłem coś docenianego na rynku?

  • Czy AKG K271 Studio MK II grają rzeczywiście mało dołu?

  • Czy dorzucając do ceny AKG K271 Studio MK II do Beyerdynamic lub AT usłyszę dużą różnicę?

  • Jak wypada HD 280 Pro na tle tych AKG K271?


Do tej pory używałem K44 i K512 - nie grają ani płasko, ani ładnie. Pasmo jest wąskie i ogólnie za dużo dobrego o tych słuchawkach powiedzieć nie mogę jeśli chodzi o produkcję. Plus to wykonanie - przeżyły naprawdę dużo i nadal grają jak grały :) Dzięki temu też się skłaniam ku ich modelowi, ale bardzo chętnie zapoznałbym się z Waszym zdaniem.

:)

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: amis » niedziela 06 lis 2016, 19:49

trudna to sprawa, bo pewnie potrzeba więcej doświadczenia i znajomości różnych modeli żeby Ci pomóc... więc pewnie ja za dużo nie pomogę ale napiszę, że mam AudioTechnica 50 ale ze stałym kabelkiem i po prostu kocham te słuchawki. nie mam odniesienia do innych pro modeli ale po używaniu przyzwoitych słuchawek sony i sennheiser do ipoda, kiedy pierwszy raz usłyszałem AT podczepione do mojej karty Focusrite to miałem wrażenie, że ktoś mi odblokował uszy :) przyjemny dół, równy środek i nieprzejaskrawiona góra. precyzja niesamowita. ale to moje amatorskie odczucia, nie jestem zawodowcem :)
www.psychologium.net

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: chantizstudio » niedziela 06 lis 2016, 20:18

Czy AKG K271 Studio MK II grają rzeczywiście mało dołu?


Moim zdaniem, mają go tyle, ile trzeba. Pracuje na nich już ponad 7 lat i nigdy mnie nie zawiodły. Wszystko co na nich robiłem np. w nocy, rano po puszczeniu na monitorach, wymagało tylko drobnych poprawek. Ale to jest akurat normalne.

Tyle tylko, że na każdym sprzęcie osłuchowym, musisz nauczyć się pracować. Ja swój system (monitory plus słuchawki), znam już bardzo dobrze. To kwestia lat i praktyki.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: ukaef » poniedziałek 07 lis 2016, 14:02

Tyle tylko, że na każdym sprzęcie osłuchowym, musisz nauczyć się pracować. Ja swój system (monitory plus słuchawki), znam już bardzo dobrze. To kwestia lat i praktyki....


Dlatego właśnie chciałbym móc na nich słuchać w różnych warunkach (chociaż wiem, że też inaczej będą brzmieć napędzane porządnym wzmacniaczem, a inaczej podpięte do telefonu)... Z monitorkami jestem osłuchany coraz lepiej, ale mam oldchoolowy, niezbyt lubiany model. Niektórzy piszą, że nie mają one nic wspólnego z monitorami :) Stąd póki co chciałbym porządne słuchawki, które będą warte tego, żeby poznać ich brzmienie.


kiedy pierwszy raz usłyszałem AT podczepione do mojej karty Focusrite to miałem wrażenie, że ktoś mi odblokował uszy


A która dokładnie karta? Mam Scarlett 18i20 i obawiam się o odpowiednie wzmocnienie, bo gdzie niegdzie narzekają ludzie, że za małe na niektóre modele słuchawek i trzeba dodatkowo kupować przedwzmacniacz.

:)

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: amis » poniedziałek 07 lis 2016, 18:00

A która dokładnie karta? Mam Scarlett 18i20 i obawiam się o odpowiednie wzmocnienie, bo gdzie niegdzie narzekają ludzie, że za małe na niektóre modele słuchawek i trzeba dodatkowo kupować przedwzmacniacz....

ja mam nawet 2i2. i jest to prawdą, że jej wzmacniacz nie jest za mocny. kiedy pracuję, jest dalej niż na 3/4 zakresu wzmocnienia ustawiona.
www.psychologium.net

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: Respectus » piątek 11 lis 2016, 00:59

DT150. Nic lepszego nie znam. Super wygodne, nie męczą i żadne z dotychczas mi znanych nie grały tak prawdziwie i równo.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: Zbynia » sobota 12 lis 2016, 02:07

Z racji że chciałbyś też do telefonu to nic co ma więcej niż 40 om impedancji
no chyba że telefon w zaciszu domowym to ciut więcej ale 80 bym nie przekraczał

wienryk
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 00:00

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wienryk » niedziela 13 lis 2016, 17:13

Podepnę się pod ten temat, bo aktualnie chcę dodatkowo zakupić słuchawki Akai MPC. Czy ktoś może coś o nich powiedzieć?


crazymixer
Posty: 1
Rejestracja: środa 16 lis 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: crazymixer » środa 16 lis 2016, 13:59

...Podepnę się pod ten temat, bo aktualnie chcę dodatkowo zakupić słuchawki Akai MPC. Czy ktoś może coś o nich powiedzieć?...


no jak dla mnie to super wybór, ja mam te słuchawy już jakiś czas i to najlepsze jak do tej pory :) warte swej ceny, mówie Ci.


[addsig]
[url]https://hurompolska.pl/blog/przepisy/odmladzajacy-kwartet/[/url] - Hurom Polska

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Słuchawki - prośba o pomoc w wyborze

Post autor: ukaef » środa 16 lis 2016, 16:10

ja mam nawet 2i2. i jest to prawdą, że jej wzmacniacz nie jest za mocny. kiedy pracuję, jest dalej niż na 3/4 zakresu wzmocnienia ustawiona.


Przy słuchawkach 32 Ohm nigdy nie przekraczam połowy zakresu potencjometru (to jest liniowy potencjometr). Szperałem na necie czy w 2i2 i 18i20 jest takie samo wzmocnienie, ale nic nie wyszperałem.


DT150. Nic lepszego nie znam. Super wygodne, nie męczą i żadne z dotychczas mi znanych nie grały tak prawdziwie i równo.... 


Ale miałeś okazję porównać z resztą peletonu? :)


Z racji że chciałbyś też do telefonu to nic co ma więcej niż 40 om impedancji
no chyba że telefon w zaciszu domowym to ciut więcej ale 80 bym nie przekraczał


Telefon BARDZO sporadycznie, głównie pod Scarlett. Wszystkie mają mniej niż 80. Bardzo duża różnica np. w 10 Ohmach? To się liniowo odbywa? Tzn. taka sama odczuwalna różnica między 30 a 40, co między 70 a 80?


chcę dodatkowo zakupić słuchawki Akai MPC


Z moim MPC 500 słuchawki 32 OHm grają cicho, zawsze wzmocnienie na max przy produkcji, dlatego ufam, że model 16 OHm może być zbawienny, jeśli w innych samplerkach od AKAI też jest tak słabe wzmocnienie na wyjściu. Ja jednak postawię na któryś z docenionych już modeli, a nie na nowości od AKAI.

:)

ODPOWIEDZ