Focusrite Isa One - dziwne zakłócenia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
mjuzik
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 17 lut 2004, 00:00

Focusrite Isa One - dziwne zakłócenia

Post autor: mjuzik » poniedziałek 05 gru 2016, 20:48

Witam, podczas rejestracji sygnału zewnętrznego pojawiły się zakłócenia, które posyłam w linku, może komuś uda się zweryfikować przyczynę. Isa jest podłączona do E-mu 0404 usb optycznie, częstotliwość próbkowania się zgadza. Kilka razy się to już zdarzyło, ale szybko znikło, od wczoraj jest przysłowiowy kanał, nie mogę nagrywać wokalu. Link do pobrania: http://strzempa.webd.pl/sthiel9/zaklocenia/

Kompozytor, aranżer, pianista.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Focusrite Isa One - dziwne zakłócenia

Post autor: matiz » poniedziałek 05 gru 2016, 21:32

...
Witam, podczas rejestracji sygnału zewnętrznego pojawiły się zakłócenia, które posyłam w linku, może komuś uda się zweryfikować przyczynę. Isa jest podłączona do E-mu 0404 usb optycznie, częstotliwość próbkowania się zgadza. Kilka razy się to już zdarzyło, ale szybko znikło, od wczoraj jest przysłowiowy kanał, nie mogę nagrywać wokalu. Link do pobrania: http://strzempa.webd.pl/sthiel9/zaklocenia/...
style="color: #000000;"> 


Master/slave odpowiednio ustawione?


[addsig]

mjuzik
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 17 lut 2004, 00:00

Re: Focusrite Isa One - dziwne zakłócenia

Post autor: mjuzik » środa 07 gru 2016, 22:55


Master/slave odpowiednio ustawione? ...
 


Temat master / slave ogarnięty: sync source w e-mu jako external, clock source w daw  jako spdif external, zakłócenia znikły. Natomiast została jedna kwestia: pomimo ustawienia częstotliwości próbkowania wyższej niż 44,1khz w focusrite, e-mu widzi tylko 44,1 (digital input status). Na panelu sync status e-mu dioda internal świeci stałym światłem, external miga, miga też info "digital input status changed !!!" i cyfry próbkowania w zakładce "digital input status". Nie wiem, co zrobić aby e-mu przyjął sygnał wyższy niz 44,1khz. Będę wdzięczny za pomoc.

Kompozytor, aranżer, pianista.

ODPOWIEDZ