Interfejsy: Focusrite, NI, Roland

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
rodzpi
Posty: 10
Rejestracja: piątek 16 gru 2016, 00:00

Interfejsy: Focusrite, NI, Roland

Post autor: rodzpi » niedziela 15 sty 2017, 22:01

Będę kupował interfejs w okolicach 1000 PLN lada chwila. Na polu bitwy zostało 3 kandydatów:
- Focusrite Scarlett 2i4 2 gen (~678 PLN)
- NI Komplete Audio 6 (~1003 PLN)
- Roland Quad Capture (UA-55) (~897 PLN)

Pytania do użytkowników, co was w nich wnerwia, bo różnice mogą okazać się znaczące. Moje wątpliwości (tylko na podstawie dokumentacji):
1. Czy funkcja Auto-Sense (w rolandzie) rzeczywiście jest warta wyboru tego interefejsu?
2. Czy brak tłumików (pad) jest istotny czy nie (tylko w focusrite)
3. Czy obecność gałki proporcji między sygnałem nagrywanym a tym z DAW (input/ playback) jest kluczowa dla wyboru interfejsu? (można to załatwić obniżając głośność w DAW) – tej gały nie ma w NI – dyskwalifikacja?
4. Direct monitoring – tylko NI ma dodatkowo gałkę głośności sygnału z direct monitoring – ważne? Przydatne? Jeśli tak to do czego? Czy to nie spełnia czasem funkcji proporcji input/ playback (jak w pkt.3)?
5. Gałka regulacji głośności w słuchawkach się przydaje?
6. Czy próbkujecie na 192kHz czy niżej? (NI ma 96kHz max.) – czy to marketing czy jednak 192, a może 96 styka z zapasem?
7. Przedwzmacniacze/ kodeki – nie mam danych, jest sens się nad tym zmużdżać w tej klasie interfejsów?
8. Dodatkowe
a. Focusrite – bonus za przełączane wyjścia 1-2, 3-4 nie trzeba przepinać kabli (np. na alternatywnym odsłuchu)
b. NI – bonus za SPDIF – pytanie czy przydatne? Do czego tego używacie?
c. Roland – bonus za przełącznik ground lift i Hi-Z – pytanie czy tego używacie? Roland dodatkowo ma we/ wy COAX – to jest to samo co SPDIF? (nie znam się)
To by było tyle. Prośba o pomoc, przyd się wielu, bo wielu szuka interfejsu w okolicach 1k i tak naprawdę w tej cenie to wybór się zawęża raczej to tych 3.

Czy ktoś jest w stanie odnieść się jakoś do jakości przedwzmacniaczy w tych interfejsach? Bo to chyba powinna być kluczowa sprawa przy wyborze...Focusrite jest najmłodszy, NI chyba z 2012r., Roland jeszcze starszy bo chyba z 2011, czy to pozwala sądzić, że przedwzmacniacze mogą być w scarlett najlepsze?

Pozdrawiam!
Początkujący

ODPOWIEDZ