MiniMac a Cubase 9

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
adamskyyy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 sty 2017, 00:00

MiniMac a Cubase 9

Post autor: adamskyyy » czwartek 19 sty 2017, 23:08

No właśnie - proszę Was o poradę. Czy Mini Mac to dobry wybór pod Cubas'a? Zależy mi aby w takiej konfiguracji sprzęt dość fajnie chodził. W domu nie mam za dużo miejsca dlatego myślę o czymś małym.


Konfiguracja:


MiniMac late 2012


i7 quad 2,3ghz bost to 3,3ghz 


16 gb ram 1600 mhz


dysk sdd 500gb


 


Czy może kupić noweszego MiniMaca?


amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: MiniMac a Cubase 9

Post autor: amis » piątek 20 sty 2017, 18:29

ten się nada idealnie. i jest mocniejszy od tych aktualnie sprzedawanych. posprawdzaj sobie w testach wydajności. mam takiego i jeszcze nie udało mi się go zapchać Logicem :)



...No właśnie - proszę Was o poradę. Czy Mini Mac to dobry wybór pod Cubas'a? Zależy mi aby w takiej konfiguracji sprzęt dość fajnie chodził. W domu nie mam za dużo miejsca dlatego myślę o czymś małym.
Konfiguracja:
MiniMac late 2012
i7 quad 2,3ghz bost to 3,3ghz 
16 gb ram 1600 mhz
dysk sdd 500gb
 
Czy może kupić noweszego MiniMaca?...
www.psychologium.net

adamskyyy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 sty 2017, 00:00

Re: MiniMac a Cubase 9

Post autor: adamskyyy » poniedziałek 23 sty 2017, 17:27

Dzięki za info - już mam go na pokładzie. Pracuje razem z Scarlett 6i6. Muszę przyznać, że bardzo ładnie się sprawuje. Z Omnisphere na 8 ścieżkach + kilku dodatkowych VST, Audio Processing-Load dochodzi narazie do 30%. Jestem w fazie testów więc wkrótce napisze nie co więcej.





...ten się nada idealnie. i jest mocniejszy od tych aktualnie sprzedawanych. posprawdzaj sobie w testach wydajności. mam takiego i jeszcze nie udało mi się go zapchać Logicem :)



...No właśnie - proszę Was o poradę. Czy Mini Mac to dobry wybór pod Cubas'a? Zależy mi aby w takiej konfiguracji sprzęt dość fajnie chodził. W domu nie mam za dużo miejsca dlatego myślę o czymś małym.
Konfiguracja:
MiniMac late 2012
i7 quad 2,3ghz bost to 3,3ghz 
16 gb ram 1600 mhz
dysk sdd 500gb
 
Czy może kupić noweszego MiniMaca?......

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: MiniMac a Cubase 9

Post autor: amis » poniedziałek 23 sty 2017, 17:37

cieszę się, że się sprawdza :) to jest potężny koń roboczy w niepozornej formie :) Ty i tak masz mocniejszego, bo ja mam
mniej ramu i dysk sata. Twojego ciężko będzie zapchać :) napisz później jak mu idzie przy większych projektach :)


...Dzięki za info - już mam go na pokładzie. Pracuje razem z Scarlett 6i6. Muszę przyznać, że bardzo ładnie się sprawuje.
Z Omnisphere na 8 ścieżkach + kilku dodatkowych VST, Audio Processing-Load dochodzi narazie do 30%. Jestem w fazie
testów więc wkrótce napisze nie co więcej.

www.psychologium.net

adamskyyy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 sty 2017, 00:00

Re: MiniMac a Cubase 9

Post autor: adamskyyy » niedziela 29 sty 2017, 22:20

...cieszę się, że się sprawdza :) to jest potężny koń roboczy w niepozornej formie :) Ty i tak masz mocniejszego, bo ja mam
mniej ramu i dysk sata. Twojego ciężko będzie zapchać :) napisz później jak mu idzie przy większych projektach :)


...Dzięki za info - już mam go na pokładzie. Pracuje razem z Scarlett 6i6. Muszę przyznać, że bardzo ładnie się sprawuje.
Z Omnisphere na 8 ścieżkach + kilku dodatkowych VST, Audio Processing-Load dochodzi narazie do 30%. Jestem w fazie
testów więc wkrótce napisze nie co więcej.

...już po testach - dodałem 20 wtyczek z różnymi brzmieniami z omni i Triliana + 4 ścieżki audio + 2 ścieżki Groove Agent + Cubase 9. Wszystkie ścieżki zapisane. CPU użyte 30% (temper. około 90OC - do porównania w spoczynku jest około 55OC). Audio preocessing load tak około 60-70%. Generalnie dawał rade i wszystko płynnie chodziło ale to już powoli granice możliwości

ODPOWIEDZ